Report z MČR závodů do vrchu v Náměšti nad oslavou - Zámecký vrch

10.05.2017

Reporty ze závodů píši jen málo kdy, ale tentokrát se i přes drobné zpoždění o pocity rád s ostatními podělím.

Jak již je na Zámeckém vrchu v Náměšti nad Oslavou zvykem, připravili organizátoři krásné závody, které každoročně přilákají velké množství motoristických fanoušků a okolochodivších diváků které myslím letos překvapilo početné a rozmanité startovní pole do kterého jsme se jako tým 2D&S MOTORSPORT s radostí zařadili s nově pro tuto sezonu postaveným z popela stanuvším vozem Alfa Romeo 147 SP ve skupině A-2000 . 

Díky patří jak organizátorům, traťákům a všech co se na perfektním průběhu závodu podíleli. Výbornou atmosféru a kulisu vytvořil početný dav diváků po celé trati, kteří všechny závodící burcovali k maximálním výkonům, většinou za hranicí jejich vozů a řidičských schopností. Svůj podíl na výborné atmosféře přidal svými neskutečnými výkony i komentátor Vlado Miklošík což u něho není nic vyjímečného.

Do tohoto závodu jsme nastoupili po nepříliš povedeném prvním závodě v Brně kde nás zastavil již při tréninku problém se spojkou . O tomto víkendu bylo cílem sžít se s novým vozem, vychytat a doladit mouchy a neudělat ostudu vozu který měl již na kopcích jak u nás, tak po Evropě velmi bohatou historii s pilotem Martinem Jermanem a Danem Blahou.

Sobotní tréninky naznačily velmi slušný potenciál a i přes neznalost vozu velmi pěkné časy. Závodní jízdy potvrdili, že i vlastně youngtimer od Alfy Romeo stále konkurenceschopný a potrápí konkurenci nejen ve své třídě. V sobotním závodě jsme třídu A-2000 vyhráli s nejlepším časem 1:10,38.

Do nedělního závodu jsme nastoupili s cílem vyhrát a pokořit pro nás magickou hranici času 1:10. Obojí se povedlo, při první závodní jízdě padl čas 1:08,63, při druhé to až do retardéru vypadalo na 1:07, ale byl retardér byl neúprosný. Z retardéru po dvou kolech a šrám na karoserii, ohnutá tyčka řízení, ale v cíli a s časem 1:08,87. Nedělní závod jsme opět šťastně zakončili 1. místem ve třídě a 33. místem ze 115 účastníků v celkovém pořadí.

Z Náměšti jsme odjížděli s pocitem spokojenosti, za kterým se skrývá nemalé úsilí celého týmu a trpělivost našich žen za kterou bych rád tímto poděkoval.

Přikládáme pěknou reportáž Čské televize - SVĚT MOTORŮ - ze závodů v Náměšti.

Foto : Tomáš Kaser