NÁMĚŠŤ BYLA PRO NUTREND RACING PROMĚNLIVÁ POČASÍM I VÝSLEDKOVĚ

27.07.2020

Krátká, ale velmi náročná trať v Náměšti nad Oslavou byla dějištěm dalších dvou závodů českého šampionátu vrchařů 2020 a šternberský tým si přijel letos podruhé změřit svoji výkonnost s domácí konkurencí. V Náměšti se jelo za velmi proměnlivých podmínek a o tomto závodním víkendu nebyla nouze o dramatické chvíle.

Čtvero soutěžících se tentokrát představilo v barvách týmu Nutrend Racing. Václav Janík s Davidem Dědkem se spidery, Jiří Svoboda poprvé letos vyzkoušel, jaké je to svést se v monopostu a Marek Rybníček chtěl na domácím kopci zabodovat s novým strojem Škoda Fabia R5. Kompletní tým chtěl uspět co nejlépe ve své oblasti zájmu, tedy ve své třídě či skupině a ti nejrychlejší v absolutním pořadí. 2030 metrů závodní tratě, která se line kolem místního zámku je evergreenem českého kopcového závodění. Délkou představuje jednu z nejkratších tratí, ale svojí obtížností a zrádností patří k těm náročnějším. Průjezd 14 zatáčkami a dvěma zpomalovacími retardéry vyžaduje maximální důvěru v chování vozu, každá chyba je trestána velkou časovou ztrátou. Tradiční velká návštěvnost navíc dělá ze závodu v Náměšti velmi oblíbený podnik, kde vládne skvělá atmosféra.

Nutrenďáci se připravovali, stejně jako zbytek startovního pole, na náročné podmínky s ohledem na počasí. Předpověď slibovala déšť a proměnlivé klima, a tentokrát se naplnila. Sobotní program začal na vodě a končil na osychající trati. Neděle byla ve znamení krásného počasí, ale nakonec v průběhu závěrečné jízdy spláchla voda trať před poslední skupinou startujících - těmi nejrychlejšími.

Davidovi Dědkovi se se sportovním prototypem Norma dařilo již o úvodním závodním víkendu ve Vrbně. V Náměšti chtěl navázat na svoji rostoucí výkonnost v premiérové sezóně, kdy krotí spider na vrchařských tratích. Vyrovnat se s jízdou na náročném charakteru závodního kopce, jako je náměšťská trať, vyžaduje hodně zkušeností. Ty zatím David pečlivě sbírá a v Náměšti si vyzkoušel poprvé i jízdu na mokru. I takové nástrahy zvládl a v obou dnech dovezl svoji Normu M20FC bezpečně do cíle. Především na suchu dovedl David uplatnit svoje dosavadní zkušenosti z okruhového testování a byl se svými časy spokojený. Vlhká trať ovšem do jeho celkového výsledku v obou dnech výrazně promluvila: "Pro mě velmi složité podmínky. Učím se s vozem, učím se trať, jak ji správně projet s tímto typem vozu a do toho ještě voda na trati. Velmi náročný víkend, ale s podaným výkonem jsem spokojený. Auto je celé, zkušenosti posbírané, pokračujeme dál. Už se těším na krásný a rychlý kopec do Lanškrouna," dodal ke svému vystoupení na Zámeckém kopci David Dědek.