Boj o přední příčky na Dobšinském kopci i v polské Limanowé

01.08.2019

Další dva závody pouze s týdenním odstupem. Jako první v řadě Dobšinský kopec krásná velmi rychlá trať, která má zaslouženě a pravidelně místo v seriálu FIA EUROPEAN HILL CLIMB CHAMPIONSHIP i díky perfektní práci pořadatelů. Po celý víkend si s námi počasí zahrávalo. Tréninkové i závodní jízdy jsme absolvovali jak na suchu, tak na mokru. Díky perfektní přípravě se nám vyhnuly i technické problémy a odměnou bylo v nabité konkurenci pěkné 3. místo ve supině A a 2. místo A-2000.

O týden později se celý kolotoč přesunul o 100 km na sever do Polska. Na rozdíl od Dobšiné nás v Polsku čekalo krásné a stálé počasí a však již tradičně neskutečně kluzký povrch asfaltu. Všichni se klouzali i za sucha a o havárie nouze nebyla. Na rozdíl od Dobšiné se nám v polsku technické problémy nevyhnuly. Po druhé tréninkové jízdě se povolila poloosa a dojeli jsme naštěstí do depa pouze s jením šroubem . Díky opravě už pro nás tréninky skončily, ale na nedělní závody bylo vše připraveno.I přes velké nasazení časy v závodních obou závodních jízdách 2:38,392 a 2:38,371 s minimálním rozdílem 0,021 s na konkurenci nestačili a z Polska jsme odvezli opět třetí místo. 

Po pečlivé přípravě vozu nás za tři týdny čeká cestování do Švýcarska na další ultra rychlou trať ST URSANNE - LES RANGIERS.Po pečlivé přípravě vozu nás za tři týdny čeká cestování do Švýcarska na další ultra rychlou trať ST URSANNE - LES RANGIERS.