10H Le Brno - nemilosrdné závody endurance. Šachovnice v cíli nám letos nebyla souzena.

23.10.2017

Úsilí a příprava pro okruhové závody endurance je vždy náročná. Ať z pohledu nekončící a trpělivé práce mechaniků, tak před závodního testování, či financí. Za nás vše proběhlo na 100 % a pro zdárné dokončení závodu jsme prostě udělali jako vždy maximum. I přes to nám dnes nebylo přáno odmávnutí šachovnicovým praporkem. 

Při závodu na trati všichni předvedli perfektní a vyrovnané výkony bez jakýchkoliv zaváhání či kolizí. Mechanici předvedli také perfektní práci v boxech.

Super lidi v týmu, perfektní příprava zázemí a cateringu bylo to co ze závodu udělalo dokonalou akci s dobrou náladou i přes to, že technika vypověděla službu. Prostě super akce. Všichni si odjeli svůj stint, do konce třetího stintu  jsme byli na sp. 3. v divizi a cekově sp. 11. 

První problém utržená řemenice. Tento problém byl vyřešen a pokračovalo se dále. S končící osmou hodinou závodu vypověděl definitivně službu diferenciál. Tato závada byla dvě hodiny před koncem neopravitelná a box již zůstal zavřený. Technické problémy z pohledu únavy materiálů k endurance prostě patří.
Nezbývá než konstatovat, pěkné zakončení motoristické sezóny 2017 a poděkovat všem všem zúčastněným. ( foto Tomáš Kaser )